„Królewska” po remoncie. Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej nie do poznania

7 listopada 2023

Nic, tylko pozazdrościć. A zaraz potem odwiedzić i wypożyczyć książkę(ki) – filia Miejskiej Biblioteki Publicznej „Królewska” na Michałowie jest już po remoncie. Prezentuje się znakomicie, z czego zadowoleni będą z pewnością i czytelnicy, i pracownicy placówki.

 

Z remontu zadowoleni są dyrektor MBP Przemysław Czaja (z lewej) i wiceprezydent Mateusz Tyczyński (fot. MBP Radom)

 

Wiceprezydenta Radomia Mateusza Tyczyńskiego cieszy, że w mieście przybyła kolejna przestrzeń dla kultury. - To jest taka mała inwestycja lokalna. Kosztowała kilkadziesiąt tysięcy, ale bardzo mocno zaangażowali się sami pracownicy, którzy sporą część tego remontu wykonali - podkreśla wiceprezydent.

- Mam nadzieje, że każdy kto był tu wcześniej i przyjdzie teraz zauważy zmianę. Moim zdaniem jest ona kolosalna - zauważa dyrektor MBP Przemysław Czaja. Przypomina, że przez jakiś czas szukano nawet nowego miejsca dla tej biblioteki. - Szukaliśmy odpowiedniego lokalu, ale postanowiliśmy wyremontować to miejsce i to - co zawsze podkreślam - niemal własnym sumptem: malowanie, wymiana oświetlenia. Tylko w dwóch przypadkach musieliśmy prosić o pomoc fachowców: stolarza, który zrobił nowe regały i cykliniarza - zaznacza dyrektor Czaja.

Remont biblioteki na Michałowie trwał kilka miesięcy. To ponad 100 m kw w dwóch pomieszczeniach wypożyczalni dla dzieci i dorosłych. Całość kosztowała ponad 60 tys. zł.

Wcześniej miasto wyremontowało filie nr 1 i nr 2 MBP. W tym roku przeprowadzka z Wyścigowej na Bluszczową czeka kolejną.

bdb, kat

Tags