• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kronawirus. Radomskie firmy chcą skorzystać z pomocy miasta

2 kwietnia 2020

Pierwsze wnioski o pomoc dla przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa wpływają do magistratu. Program „Bezpieczne miejsca pracy” daje m.in. możliwość skorzystania z odroczenia terminu płatności lokalnych podatków, rozłożenia ich na raty czy umorzenia zaległości podatkowych.

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Ponadto istnieje możliwość ubiegania się o obniżenie czynszu dzierżawy nieruchomości gruntowych lub lokali użytkowych należących do gminy. Ta ulga może sięgać 95 procent. – Już widzimy, że zainteresowanie pakietem wsparcia jest duże. To pokazuje, że niestety pandemia ma bardzo duży wpływ na gospodarkę. Dlatego podejmujemy wszelkie możliwe działania, by pomóc przedsiębiorcom przejść przez ten wyjątkowo trudny okres i aby po ustąpieniu pandemii firmy mogły wznowić działalność, najlepiej w tym samym stanie kadrowym – mówi wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska.
Do urzędu miejskiego wpłynęło już około 20 wniosków o pomoc. Niemal tyle samo pism o wydanie opinii finansowych trafiło też do Miejskiego Zarządu Lokalami. – Spodziewamy się, że z każdym dniem wniosków będzie coraz więcej. Wiele osób pyta o szczegóły i wiemy, że przedsiębiorcy są w trakcie przygotowywania wniosków – dodaje Katarzyna Kalinowska.
Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj. Do pobrania są także formularze wniosków, które należy złożyć ubiegając się o pomoc.
Źródło: UM Radom
Tags

Dodaj komentarz