• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Krześniak odchodzi z Ustronia

28 kwietnia 2007
Zenon Krześniak nie jest już prezesem SM Ustronie. Został odwołany w piątek wieczorem przez radę nadzorczą spółdzielni. Ta rozpisała już konkurs na nowego szefa.


Odwołanie prezesa znalazło się w porządku obrad rady nadzorczej, ale w odległym punkcie. Mogło się więc okazać, że do głosowania w tej sprawie dojdzie w drugiej części obrad, czyli dopiero w poniedziałek. Na wniosek członka rady, senatora Andrzeja Łuczyckiego (PO) zmieniono jednak porządek posiedzenia. Łuczycki jest też autorem wniosku o odwołanie, dlatego to on go uzasadniał. - Powtórzyłem znane już powszechnie zarzuty, które umieściłem także w doniesieniu do prokuratury, a więc: kontrowersyjny sposób ubezpieczenia przez prezesa majątku spółdzielni, komputeryzacja, na która nas teraz nie stać - wylicza senator Andrzej Łuczycki. - Dodałem też nowe argumenty, m.in. brak dostępu do pełnej dokumentacji księgowej, co uniemożliwiło komisji rewizyjnej ocenę innych podejmowanych przez prezesa decyzji, oraz polityka kadrowa.

Zenon Krześniak nie zgadzał się z zarzutami twierdząc, że jest tylko wykonawcą postanowień, które podjął jeszcze poprzedni zarząd. 

Za odwołaniem Krześniaka było 10 członków rady nadzorczej, 6 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Rada desygnowała do kierowania spółdzielnią dwie osoby: Jana Zelka i Wojciecha Matygę. Jednocześnie ogłosiła nowy konkurs na prezesa zarządu.

Zenon Krześniak był prezesem SM Ustronie od stycznia br. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *