Książka dla mola

23 kwietnia 2007
Prezent  dla książkowego mola. Radomskie biblioteki w przypadającym dziś Dniu Książki przygotowały dla najwierniejszych czytelników niespodziankę. Niewielu czytelników wiedziało o akcji


Prezent dla mola. Radomskie bibliteki w przypadającym dziś Dniu Książki przygotowały dla najwierszych czytelników niespodziankę. .- Mamy ksiązki dla tych osób, które często i chętnie je czytają i odwiedzaja nasze biblioteki – wyjaśnia Ilona Michalska z działu promocji MBP. - W poprzednich latach dawaliśmy czytelnikom takie prezenty, kierując się statystykami wypożyczeń i dowiedzin czytelni. Teraz jednak o o tym, kto dostaje książke, decyduje bibbliotekarz. Ufamy naszym pracownikom, że dobrze znają stałych i wiernych naszych bywalców. 

Książki, ktore trafiają do rąk czytelników to wprawdzie nie nowości, ale pozycje nieużywane. - Dostaliśmy je od księgarń, hurtowni i od niektórych wydawców – dodaje Ilona Michalska.
Niestety, o tej sympatycznej akcji radomianie dowiadywali się raczej przypadkiem. - Nie odwiedzam biblioteki zbyt często, ale gdybym wiedziała o takim dniu jak dziś, to wypożyczałabym więcej książek – zapewniała nas  Dorota Gil.

Biblioteka rozda 150 książek. Najwięcej osób odbierze je w placówce przy ul. Piłsudskiego, jednak na prezent mogą liczyć taakże radomianie korzystający z filii bibliotecznych

23 kwietnia 1616 r. zmarł Miguel de Cervantes, autor „Don Kichota”.Na pamiątkę tego wyderzania w 1955r. UNESCO ogłosiło ten dzień Światowym Dniem Książki.