• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kwesta jeszcze dzisiaj

2 listopada 2006

   Jeszcze dziś możemy wesprzeć odnowę zabytków cmentarza przy ul. Limanowskiego. Wolontariuszy z puszkami spotkamy w godz. 10 -14.

Radomianie byli hojni dla kwestarzy 
   Podczas tegorocznej kwesty, która odbywała się w minioną niedzielę, wtorek i wczoraj wolontariusze współpracujący ze Społecznym Komitetem Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Limanowskiego w Radomiu zebrali ponad 23 tys. zł. – Najwięcej pieniędzy – prawie 19 tys. zł. wyjęliśmy z puszek 1 listopada – informuje sekretarz komitetu Barbara Pikiewicz. – Ponieważ mamy chętnych do kwestowania, przedłużyliśmy zbiórkę.

   Barbara Pikiewicz podkreśla, że radomianie coraz rzadziej wrzucają do puszek bardzo drobne monety. Coraz częściej natomiast zdarza się, że są to banknoty o wysokich nominałach. – Tym razem mieliśmy aż 6 banknotów stuzłotowych – dodaje. – Jeden ze znanych nam byłych mieszkańców Radomia zostawił na ratowanie zabytków nekropolii tym razem 200 zł.

   Rekordzistą zbiórki był w tym roku, podobnie zresztą jak w latach ubiegłych, członek komitetu Maciej Świdziński; zebrał 2 tys.100 zł.

   Na cmentarzu kwestowali w tym roku po raz pierwszy przedstawiciele środowisk artystycznych i przewodnicy PTTK, a także kandydaci na radnych i prezydenta Radomia.

Pieniądze można wrzucać także do skarbony    Pieniądze na ratowanie groowców, pomników cemntarza można również wrzucać do specjalnej skarbony ustawionej przy głównej alejce nekropolii. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *