Kwesta na rzecz zabytkowych nagrobków na cmentarzu wraca. Społecznicy będą zbierać pieniądze przez dwa dni

26 października 2022

Po dwóch latach przerwy spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi wraca listopadowa kwesta na najstarszej nekropoli radomskiej przy ul. Limanowskiego. Organizuje ją tradycyjnie Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu

 

fot. SKOZCR w Radomiu

.

Zbiórka trwać będzie w niedzielę, 30 października oraz we wtorek, 1 listopada, w godz. od 9 do 14. - Zapraszamy wszystkich radomian na cmentarz rzymskokatolicki, aby wspólnie kwestować na rzecz renowacji zabytkowej nekropoli - zachęca Sławomir Adamiec, wiceprzewodniczący zarządu Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego.

Wśród kwestujących wolontariuszy są zawsze osoby znane w Radomiu z działalności na wielu polach, artyści, politycy, samorządowcy, harcerze. Przez lata swojej aktywności SKOZCR w Radomiu odnowił wiele zabytkowych nagrobków znajdujących się na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. Każda renowacja to ogromne koszty, a społecznicy moga wydać tylko te pieniądze, które zostaną im ofiarowane podczas takich wydarzeń.

bdb

 

 

Tags