Łatwiejszy dojazd do cmentarza. „Czwórka” i „trzynastka” kursują częściej

21 października 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z koniecznością usprawnienia dojazdu w rejon cmentarza na Firleju w okresie przedświątecznym, w sobotę, 22 i w niedzielę, 23 października będzie większa częstotliwość kursowania autobusów linii 4 i 13.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Anna Wróblewska/UM) Radom

 

W godzinach około 9.30-17 autobusy miejskie linii 4 i 13 będą jeździły co około 20 minut. Dodatkowe kursy będą wykonywane w połowie odstępów pomiędzy stałymi kursami obowiązującymi w rozkładach sobotnich oraz niedzielnych. Autobusy pozostałych linii będą jeździły według standardowych rozkładów.

W okolicach radomskich cmentarzy nie będzie w tych dniach żadnych zmian w organizacji ruchu kołowego, dlatego autobusy miejskie będą jeździć standardowymi trasami. MZDiK apeluje do kierowców samochodów, żeby na parkingu naprzeciw cmentarza komunalnego na Firleju nie parkowali przy zewnętrznej jezdni (wzdłuż lasu), która zgodnie z istniejącym tam stałym oznakowaniem przeznaczona jest wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. W przypadku niestosowania się kierowców do zakazu ruchu na tym odcinku możliwa jest interwencja Straży Miejskiej.

Tags