Lech Wałęsa dał bombkę

6 grudnia 2007
Bombka z podpisem Lecha Wałęsy trafi na licytację ozdób choinkowych, którą przed świętami przeprowadzą radomska Caritas i magistrat. Na zaproszeenie preyzdenta do udziału w akcji odpowiedziało kilkadziesiąt znanych osób. Bombka od Lecha Wałęsy

- Zaprosiliśmy do malowania bombek ponad 100 osób, do dziś odpowiedziało 60 - cieszy sie prezydent Andrzej Kosztowniak. Wtóruje mu zastępca dyrektora Caritas ks.Grzegorz Wójcik: - Dochód z licytacji, którą przeprowadzimy m.in. 16 grudnia podczas gwiazdki na deptaku, zostanie przeznaczony na leczenie dzieci - wyjaśnia.

W najbliższą niedzielę (godz.12-16, hol Teatru Powszechnego) bombki wg własnych pomysłów ozdabiać będą m.in. europoseł Zbigniew Kuźmiuk, posłowie Marek Suski i Krzysztof Sońta, rzecznik praw dziecka TPD Włodzimierz Wolski, księżą, dziennikarze, artyści. - Jerzy Połomski nie przyjedzie, ale poprosił o przesłanie bombki, którą pomaluje i przeznaczy na aukcję - dodaje rzeczniczka prezydenta Katarzyna Piechota. 

Organizatorzy akcji "Przyjaciele dzieciom" liczą także, że radomianie zechcą dać sporą sumę za bombkę, którą otrzymali od honorowego obywatela Radomia Lecha Wałęsy z jego podspisem.