LiD gotowy do wyborów

25 września 2007
Kampania wyborcza nabiera rumieńców. Dziś oficjalnie zaprezentowała swoich kandydatów do parlamentu Lewica i Demokraci. Kandydaci LiD idą do PKW

LiD, w skład którego wchodzą: SLD, SdPl, Partia Demokratyczna i Unia Pracy wystawia 18 osób do Sejmu i jedną do Senatu. -  Rezygnuję ze startu wyborach do Senatu, ponieważ zostałem wybrany do władz centralnych Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i nie będę w stanie pogodzić wszystkich obowiązków - wyjaśnił podczas prezentacji kandydatów dziennikarzom Jacek Burski.

Lider listy LiD Marek Wikiński wyjaśniał, że ugrupowanie nie zdążyłoby zebrać wymaganej liczby podpisów pod nową kandydaturą. - Pod kandydaturą Waldemara Kaczmarskiego mamy 8 tys. 400 podpisów; sądzimy że jest to znakomita kandydatura. Jednocześnie Wikiński zaapelował do liderów pozostałych partii, by porozumiały się z LiD-em odnośnie wystawienia wspólnej kandydatury do Senatu. - Nie wszystkie bowiem mają dwóch kandydatów. Jeśli się nie dogadamy, PiS weźmie oba mandaty. A uważam, że możemy mieć lepszych senatorów niż ci z PiS-u - argumentował.

LiD liczy na dwa mandaty do Sejmu i jeden do Senatu, ale - jak podkreśla Marek Wikiński - jeśli mniejsze partie nie przekroczą progu wyborczego, istnieje szansa także na trzeci.

Po prezentacji kandydaci LiD- u przeszli z dokumentami wymaganymi do rejestracji listy do siedziby Delegatury Państwowej Komisji Wyborczej.

Z listy LiD do Sejmu kandydują: 1. Marek Wikiński, 2. Wiesława Sadowska-Golka, 3. Danuta Grabowska, 4. Krystyna Suszyńska  5. Romulad Kowaleczko, 6. Tomasz Styczyński, 7. Elżbieta Jagiełło, 8. Piotr Guział, 9. Roman Hebda, 10. Roman Wysocki, 11. Aleksander Gawlik, 12. Stanisław Dobosz, 13. Leszek Fronczuk, 14. Zygmunt Krupa, 15. Grażyna Jasiniak-Wiśnioch, 16. Józef Hebdowski, 17. Beata Michalak, 18. Jarosław Sieczka.

Do Senatu - Waldemar Kaczmarski.