• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Linią nr 26 dojedziemy pod Radomskie Centrum Onkologii na Wacynie

24 stycznia 2017

MZDiK informuje, że w związku z potrzebą poprawienia obsługi komunikacyjnej Kaptura i Wacyna, od soboty, 28 stycznia, trasa podstawowych kursów linii 26 zostanie przedłużona do nowej pętli Wacyn/Uniwersytecka (w sąsiedztwie szpitala).

 

 

Trasa-26-Uniwersytecka

 

Autobusy linii 26 będą wykonywały kursy podstawowe swoją dotychczasową trasą od Myśliszewic do ulicy Kelles-Krauza, a następnie przez ulice Wernera, Czarnieckiego, Malczewskiej, Przytycką i Uniwersytecką oraz drogi wewnętrzne w rejonie Radomskiego Centrum Onkologii – do pętli Wacyn/Uniwersytecka (powrót taką samą trasą). Równocześnie linia 26 zostanie wycofana z fragmentu trasy w Śródmieściu, przebiegającego dotychczas przez ulice Malczewskiego, Reja i Mireckiego.

Na nowym odcinku trasy dla linii 26 będą obowiązywały istniejące przystanki: Czarnieckiego / Zielona 01 i 02, Malczewskiej/Langiewicza 01 i 02, Przytycka/Malczewskiej (NŻ) 01 i 02, Przytycka/Uniwersytecka 03 oraz nowe: Uniwersytecka/Przytycka 02, Uniwersytecka/Szpital 01 i 04, Wacyn/Uniwersytecka 03 (pętla końcowa). Dla linii 26 przestaną z powodu korekty trasy obowiązywać przystanki: Malczewskiego/Kelles-Krauza 01, Reja/Wolność 02 i Mireckiego/Reja 02.

Bez zmian zostanie trasa wariantowych kursów linii 26 – nadal będą one wykonywane bezpośrednio ulicami Wernera i Zieloną do Janiszewa (powrót taką samą trasą). Oznacza to, że autobusy wykonujące kursy wariantowe nie będą obsługiwały fragmentu nowej trasy od ulicy Czarnieckiego do pętli Wacyn/Uniwersytecka.

Korekta trasy ma na celu poprawę obsługi komunikacyjnej Kaptura i Wacyna. Fragment ul. Wernera pomiędzy Mireckiego a Czarnieckiego będzie dzięki temu obsługiwany przez wszystkie kursy linii 26, a nie tylko przez wybrane (wariantowe do Janiszewa), jak to miało miejsce dotychczas. Poprawi się także obsługa południowej części Wacyna, gdzie dotychczas kursowała tylko linia 6. Komunikacją objęta zostanie poza tym ul. Uniwersytecka, przy której są Radomskie Centrum Onkologii, Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej oraz ogródki działkowe. Sprzed szpitala przez ul. Wyborną będzie też możliwe dojście do wschodniej części wsi Wacyn w gminie Zakrzew. Linia 26 będzie uzupełnieniem oferty komunikacyjnej dla linii 6 i 10 (możliwe będą przesiadki między tymi liniami), a ponadto zapewni bezpośrednie połączenie RCO oraz ZSAiGŻ z centrum miasta (gdzie też będą możliwe przesiadki). MZDiK przypomina, że obecnie w ofercie są też przesiadkowe bilety jednogodzinne za 3,80 zł (normalny) i 1,90 zł (ulgowy).

Zmianie ulegnie również dotychczasowa nazwa pętli Wacyn (dla linii 10) – na Wacyn/Osiowa.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz