• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

List intencyjny w sprawie przejęcia przez PPL radomskiego lotniska. Ostateczne decyzje do końca marca

17 stycznia 2018

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj w Warszawie podpisano list intencyjny pomiędzy Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” i władzami Radomia. To oznacza, że coraz bliżej jest do przejęcia akcji Portu Lotniczego Radom przez państwową spółkę.

 

Prezes PPL (z lewej) i prezydent Witkowski

Prezes PPL (z lewej) i prezydent Witkowski

 

List podpisali prezydent Radomia Radosław Witkowski, prezes PPL Mariusz Szpikowski oraz prezes Portu Lotniczego Radom Dorota Rajkowska. Dokument określa zasady współpracy i zadania stojące przed każdą ze stron.

Ostateczne decyzje w sprawie nabycia akcji spółki zostaną podjęte po przeprowadzeniu wszystkich analiz finansowych. Niezbędne raporty mają być gotowe do końca I kwartału bieżącego roku. – Podpisanie listu intencyjnego z Radomiem umożliwi nam wejście w kolejny etap, którym jest przeprowadzenie głębokiego due diligence spółki, zastanowienia się nad potencjalną strukturą transakcji, przeanalizowanie jej pełnego otoczenia biznesowego, finansowego i rynkowego – powiedział po podpisaniu listu prezes PPL Mariusz Szpikowski. Podkreślił, że na Mazowszu potrzebny jest drugi port, do którego możliwe byłoby przeniesienie części ruchu z Okęcia, w tym przede wszystkim lotów czarterowych i połączeń obsługiwanych przez tanie linie lotnicze. Przyznał, że największe walory ma południowa część województwa, czyli lotnisko w Radomiu. – Mówimy tu o zmianie z lotniska prowizorycznego w pełnowartościowe lotnisko zdolne obsłużyć w pierwszej fazie 6 milionów, a docelowo nawet 10 milionów pasażerów rocznie – podkreśla Mariusz Szpikowski.

Prezydent Radosław Witkowski przypomina, że miasto od początku jego kadencji poszukiwało stabilnego, branżowego inwestora, który wspólnie z gminą rozwijałby ten projekt. – Od dłuższego czasu prowadziliśmy merytoryczne rozmowy z Polskimi Portami Lotniczymi. Odbywały się one także na poziomie politycznym i tu wielkie podziękowania należą się marszałkowi Adamowi Bielanowi i posłowi Markowi Suskiemu. W efekcie mamy już podpisany list intencyjny. Kolejny krok to określenie listy niezbędnych na Sadkowie inwestycji oraz przejęcie przez PPL udziałów w spółce Port Lotniczy Radom – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent jest przekonany, że współpraca z Polskimi Portami Lotniczymi będzie sprzyjać rozwojowi gospodarczemu miasta i regionu. – Port lotniczy na Sadkowie ma szansę stać się jednym z bardziej liczących na mapie krajowych i europejskich lotnisk. To z całą pewnością zwiększy naszą atrakcyjność dla inwestorów – ocenia. Witkowski.

kat, bdb

Fot. Materiały prasowe (UM Radom – Artur Sandomierski)

Tags

Dodaj komentarz