Listy prawie gotowe

12 września 2007
Znamy coraz więcej nazwisk kandydatów na parlamentarzystów. Wczoraj wieczorem swoją listę ustaliło m.in. Prawo i Sprawiedliwość. - Cały czas są to jednak "kandydaci na kandydatów" - zastrzega szef sztabu wyborczego tej partii Jakub Kowalski. Na liście PiS jest wielu radomskich radnych


- Na wczorajszym posiedzeniu zarządu okręgu z udziałem przedstawiciela zarządu głównego ustaliliśmy listę alfabetyczną osób, które wystartują z ramienia PiS do parlamentu. Teraz musi ją zatwierdzić zarząd główny, który po rekomendacji szefa partii w regionie ustali ostateczną kolejność na liście - dodaje Kowalski.

Alfabetyczny spis otwiera zatem Dariusz Bąk, szef Okręgowej Dyrekcji Lasów Państwowych. Dalej są: Radosław Fogiel (asystent w kancelarii premiera i syn radnego Mariusza Fogla z Radomian Razem), Anna Górska, radna sejmiku województwa z Szydłowca, Marek Janeczek, były burmistrz Pionek, Anna Kwiecień, wiceprezydent Radomia, Igor Marszałkiewicz, wiceprezydent Radomia, Jan Mazurkiewicz, radny ze Zwolenia, Krzysztof Murawski, radny powiatu radomskiego, Krzysztof Osuchowski z Kozienic, Adam Pałga, dyrektor gimnazjum z Przysuchy, Małgorzata Półbratek, radna radomskiej Rady Miejskiej (rekomendowana przez ROP), Jan Rejczak i Krzysztof Sońta (w ramach porozumienia ze Wspólnotą Samorządową), Karol Sońta, radny radomskiej Rady Miejskiej, Kazimierz Staszewski, także radny, będzie reprezentował NSZZ "Solidarność", Marek Suski, poseł obecnej kadencji, Beata Tomaszek, lekarz weterynarii z Lipska i Marzena Wróbel, posłanka obecnej kadencji.

Do Senatu PiS wystawia: obecnego senatora Stanisława Karczewskiego i Wojciecha Skurkiewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu.

Listę PO z regionu radomskiego otwiera posłanka Ewa Kopacz. Na kolejnych miejscach znaleźli się radny rady miejskiej w Radomiu Radosław Witkowski, radni sejmiku wojewódzkiego: Czesław Czechyra (lekarz pediatra z Kozienic) i Leszek Ruszczyk (dyrektor wydziału infrastruktury), członek zarządu województwa mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, wiceburmistrz Białobrzegów Waldemar Olszewski, wójt Zakrzewa Sławomir Białkowski oraz były dyrektor LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu Karol Semik. Do Senatu wystartuje ponownie Andrzej Łuczycki. - Wystawiamy ludzi z różnych środowisk, mocnych kandydatów, którzy są w stanie wygrać z PiS - podkreśla szefowa regionalnych struktur partii w regionie radomskim Ewa Kopacz. 

Na pierwszym miejscu listy PSL znalazła się Bożenna Pacholczak, główna księgowa szpitala na Józefowie i wiceprzewodnicząca sejmiku wojewódzkiego, do parlamentu ponownie będzie też startował obecny poseł Mirosław Maliszewski z Grójca, Bogumił Ferensztajn, radny sejmiku wojewódzkiego, Tadeusz Osiński, starosta radomski, Stanisław Brzózka, były poseł i Bogusława Jaworska, burmistrz Zwolenia. Do Senatu z rekomendacji PSL kandydują: Teresa Bartosiewicz, dyrektor KRUS w Radomiu i Leszek Przybytniak, przedsiębiorca z Grójca.

Zobacz też: Prawie kandydaci