Lodowisko już z kilka dni?

9 stycznia 2008
Najprawdopodobniej od połowy stycznia zacznie działać sztuczne lodowisko przy ul. Narutowicza. Od wczoraj na obiektach MOSiR trwają prace budowlane. Tu będzie lodowisko


Sympatycy jazdy na łyżwach już niebawem będą mogli korzystać z lodowiska, które powstaje na kortach MOSiR-u przy ul. Narutowicza. - Zostały już przywiezione pierwsze elementy ślizgawki. Myślę, że 15 stycznia to termin bardzo realny, żeby lodowisko zaczęło działać – wyjaśnia dyrektor MOSiR Pior Kalinkowski. - Lodowisko ma być większe niż to, które działało w zeszłym roku. Będzie mieć wymiary 25 na 40 m.

Bilety mają kosztować: 6 zł normalny, a 4 zł ulgowy. Za karnet dzisięcioprzejazdowy (normalny) zapłacimy 50 zł, uczniowie 35 zł. Wypożyczenie łyżew na godzinę będzie kosztowało 5 zł. Jeśli z tafli będą korzystały grupy większe niż 10 osób, wtedy każda z nich za wypożyczenie łyżew zapłaci 3 zł. - Lodowisko czynne będzie codziennie w godz. od 9 do 21 lub 10-22. Jeszcze nie jest to ostaztecznie ustalone – mówi dyr. Kalinkowski.

Przypomijmy, że przetarg na budowę ślizgawki wygrało konsorcjum Europejski Fundusz Leasingowy S.A. z Wrocławia. Ogólna wartość dostarczenia konstrukcji i wykonania tafli to 866 tys.zł. Miasto będzie je spłacać w  ratach leasingowych w ciagu kolejnych pięciu lat.