• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Lotnisko w Radomiu. Będą budować obiekty dla straży i wieżę kontroli lotów

25 listopada 2020

„Porty Lotnicze”, właściciel lotniska w Radomiu podpisały kolejną umowę związaną z rozwojem infrastruktury na Sadkowie. Dzisiejsza dotyczy prac projektowych i budowlane obiektu dla Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej i wieży Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

 

Na lotnisku trwa budowa terminala (fot. PPL)

 

W przetargu ogłoszonym przez PPL zwyciężyła firma Anna-Bud z Warszawy, która na radomskim lotnisku stawia również tzw. budynki kubaturowe. Jak informuje biuro prasowe PPL, w postępowaniu wzięło udział trzech oferentów: Anna-Bud, Doraco i Budimex.

Zgodnie z przyjętymi ustaleniami zwycięska firma ma za zadanie opracować kompletną wielobranżową dokumentację projektową, uzyskać pozwolenia na użytkowanie, wykonać prace projektowe oraz wybudować obiekt dla LSRG i wieżę PAŻP. Wykonawca zobowiązuje się również do wykonania niezbędnych prac uzupełniających. Firma dostanie za to niewiele ponad 38 mln 719  tys zł. PPL założył na to zadanie budżet ponad 42 mln 980 tys. zł.ponad, co oznacza oszczędność ponad 4 mln 26 tys zł.

Zakończenie prac projektowych przewidziane jest na 2022 rok, umowny czas realizacji to 66 tygodni.

Jak już pisaliśmy, prace projektowe i budowlane budynku lotniskowej straży pożarnej i wieży PAŻP na lotnisku w Radomiu to kolejny etap realizowanej inwestycji. Obecnie na lotnisku wznoszony jest terminal, obiekty kubaturowe, trwają prace związane z konstrukcją dróg kołowania i płyt postojowych we wschodniej części portu.

kat, bdb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *