• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Lotnisko w Radomiu. Klienci ITAKI będą latać na wakacje z Radomia

23 kwietnia 2019

Biuro Podróży ITAKA jest pierwszym touroperatorem, które zdecydowało, że jego klienci będą latać czarterami z radomskiego lotniska. Lider polskiego rynku turystycznego w Polsce i PPL podpisały list intencyjny dotyczący ścisłej współpracy.

 

P1230052

 

Jak informuje w komunikacie Biuro Public Relations PPL, od sezonu rozkładowego lato 2021 będzie oferowała połączenia czarterowe z radomskiego portu, „stworzone też zostaną możliwości, by największe polskie biuro podróży oferowało na lotnisku w Radomiu jak najszerszy zakres usług turystycznych. Intencją obu stron jest bowiem stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju oferty czarterowej ITAKI oraz doprowadzenie do tego, aby był to strategiczny port dla tego biura w Polsce centralnej”.

W liście intencyjnym znalazło się też sformułowanie: „ITAKA  i PPL dostrzegają do tej pory niewykorzystany potencjał lotniska jako punktu wylotowego dla lotów czarterowych dla pasażerów z centralnej i wschodniej Polski”.

Warunki wzajemnej, ścisłej współpracy mają zostać uzgodnione do końca 2019 roku.

Na radomskim lotnisku już niebawem rozpoczną się zaplanowane przez PPL intensywne prace inwestycyjne związane z budową m.in. płyty postojowej dla samolotów, dróg kołowania, terminala pasażerskiego oraz przedłużeniem drogi startowej. Dzisiaj otwarto koperty z ofertami na te ostatnie roboty.

Lotnisko ma zostać uruchomione jesienią 2020 i do końca tego roku port na Sadkowie ma osiągnąć roczną przepustowość ponad 3 mln pasażerów.

kat, bdb

Tags

Jedna odpowiedź do “Lotnisko w Radomiu. Klienci ITAKI będą latać na wakacje z Radomia”

  1. Radomian pisze:

    Jeżeli zdążą przedłużyć pas i postawią nowy terminal

Dodaj komentarz