• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Lotnisko w Radomiu. PPL wybierze wykonawcę m.in. masztu telekomunikacyjnego

3 marca 2021

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” – właściciel lotniska w Radomiu – systematycznie inwestuje w infrastrukturę na Sadkowie. Na rozstrzygnięcie czekają przetargi na budowę samochodowych dróg technicznych i patrolowych oraz masztu telekomunikacyjnego.

 

Pas startowy po wydłużeniu i przebudowie jest gotowy (fot. PPL)

 

Pierwsze zadanie ma być realizowane w formule "projektuj i buduj", a dotyczy także wykonania świetlnego systemu podejścia wraz z budową, przebudową i rozbiórką niezbędnej infrastruktury towarzyszącej oraz rozbiórką istniejącej zabudowy. W przetargu wpłynęły dwie oferty: od Korporacja Budowlana DORACO  z Gdańska, która zaproponowała za swoja pracę 25 mln 592 tys. 782 zł i od Heli Factor z Warszawy, która oczekuje 25 mln 749 tys. 29 zł. Kwota jaką PPL zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi 25 mln 642 tys. 358 zł.

W przetargu na budowę masztu telekomunikacyjnego również rozpatrywane będą dwie oferty. Pierwsza od firmy Heli Factor z Warszawy, która oczekuje za wykonanie zadania kwoty 1 mln 324 tys. 710 zł, a Gelco, również z Warszawy - 1 mln 334 tys. 495 zł. "Porty Lotnicze" zamierzają przeznaczyć na realizację zamówienia 1 mln 340 tys. 700 zł.

W tej chwili oferty są w trakcie oceny.

Przypomnijmy: budowa radomskiego lotniska wchodzi praktycznie w ostatnia fazę. Gotowy jest już po modernizacji, czyli wydłużeniu o 500 m i wzmocnieniu pas startowy, trwa budowa m.in. terminala, płyt postojowych i obiektów dla lotniskowej straży pożarnej oraz wieży kontroli lotów dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Port lotniczy ma być uruchomiony jesienią 2022 roku. Jak do tej pory pandemia nie zakłóciła trwających na nim i planowanych prac.

bdb

Tags