• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Magistrat ulży gastronomii. Właściciele lokali nie zapłacą za zezwolenie na alkohol

27 stycznia 2021

Miasto chce pomóc przedsiębiorcom i proponuje kolejne rozwiązanie mające ich wesprzeć. Tym razem chodzi o osoby prowadzące lokale gastronomiczne, które zostaną zwolnione z konieczności wpłacenia pierwszej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. 

 

Kawiarnia Puszczyk w Radomiu (fot..facebook.com/puszczykradom/)

 

- Jednocześnie chcemy, aby do końca roku została odroczona płatność dwóch kolejnych rat. Taką możliwość daje samorządom nowelizacja ustawy antycovidowej, której zapisy weszły właśnie w życie - wyjaśnia wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Projekt uchwały jest już gotowy. Zostanie rozpatrzony przez radnych na nadzwyczajnej sesji, która ma się odbyć w jeszcze w tym tygodniu. – Nasza propozycja to kolejny element wprowadzonego w ubiegłym roku programu „Bezpieczne Miejsca Pracy”. Jako samorząd chcemy wykorzystać wszelkie narzędzia, jakimi dysponujemy, aby wesprzeć przedsiębiorców w trudnym czasie pandemii i w ten sposób łagodzić gospodarcze skutki pandemii - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Jeśli radni przyjmą uchwałę, osoby które już wpłaciły pierwszą ratę będą mogły złożyć wniosek o zwrot pieniędzy lub o przesunięcie ich na poczet kolejnych rat.

Trzeba jednak pamiętać, że przygotowana uchwała nie zwalnia z obowiązku złożenia do 29 stycznia oświadczenia o wartości sprzedaży w poprzednim roku.

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *