• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Malarstwo Elżbiety Białaszek. Pomiędzy romantyzmem, fantazją, a ilustracją książkową

15 marca 2019

Galeria „Resursa” zaprasza dzisiaj, 5 marca, o godz. 18 na otwarcie wystawy malarstwa Elżbiety Białaszek. Jej prace są przykładem malarstwa bardzo osobistego, osadzonego pomiędzy sztuką romantyczną, fantastyczną, a ilustracją książkową.

 

IMG_2338

 

Autorka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w Pracowni Malarstwa i Pracowni Tkaniny Unikatowej otrzymała w 1975 roku. Projektowała i wykonywała tkaniny artystyczne, zajmowała się także scenografią teatralną, lecz to właśnie malarstwo sztalugowe jest tą dyscypliną sztuki, w której wyraża się najpełniej. Ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny, wystawy indywidualne w kraju i za granicą m.in. we Fryburgu, Moskwie, Wiedniu i Warszawie oraz udział w wielu wystawach zbiorowych. Od lat uczestniczy w plenerach malarskich i wystawach poplenerowych.

Wystawa jest przykładem malarstwa bardzo osobistego, osadzonego pomiędzy sztuką romantyczną, fantastyczną, a ilustracją książkową. Można odnieść wrażenie, że autorka zainspirowana wspomnieniami, odwołuje się w swoich pracach do dzieciństwa, jej krainy szczęśliwości. Snuje swoją malarską opowieść za pomocą oryginalnych, fantazyjnych form i wyszukanych kolorów, które w sposób nieoczywisty oddziałują na widza.

Wstęp wolny.

Fot. Materiały prasowe/Resursa

Tags

Dodaj komentarz