Maratońska i Limanowskiego

17 lipca 2007
Drogowcy nie mają wakacji. Duże roboty rozpoczynają się w centrum Radomia i na ul. Maratońskiej. Utrudnienia w ruchu z pewnością nas czekają, ale jak zapewniają inwestorzy, mniejsze niż można by się spodziewać. Jutro początek robót na Maratońskiej


Trwają już roboty w rejonie ronda ks. Kotlarza oraz na ul. Limanowskiego (od ronda do ul. Wałowej). To początek prac, które wykonują Wodociągi Miejskie. Na razie nie ma potrzeby zamykania ulic, bo wykonawca pracuje na terenach zielonych. Jeden pas części ul. Limanowskiego zostanie wyłączony z ruchu w połowie sierpnia. 

Inaczej - na ul. Maratońskiej. Jej remont zaczyna się jutro. Z samego rana wykonawca, firma Budromost z Wąchocka, rozpocznie prace. - Remont ma być prowadzony tak, aby Maratońska była przejezdna, dlatego na przemian będzie czynny jeden pas dla samochodów wyjaśnia dyrektor MZDiK Marek Czyż. 

Remont Maratońskiej będzie kosztować ok. 8,4 mln zł i potrwa 4,5 miesiąca. Modernizowany będzie odcinek od stacji paliw Orlen do ul. Limanowskiego. Wymieniona zostanie podbudowa, oświetlenie, położone zostaną nowe chodniki, powstanie też ścieżka rowerowa.