Marcin Dąbrowski nowym szefem SLD w Radomiu

20 marca 2016

Marcin Dąbrowski został nowym przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radomiu. Zastąpił dotychczasowego szefa Leszka Rejmera.

  Wybory odbywały się poprzez delegatów wybranych wcześniej w kołach. W sumie nowe władze wybierało 77 delegatów, z których na zjazd przybyło 61. Do soboty oficjalnie zgłoszonym kandydatem na szefa partii był Dąbrowski. Podczas wyborów była posłanka SLD Danuta Grabowska zgłosiła na tę funkcję Waldemara Kaczmarskiego, wieloletniego działacza partii. Obaj kandydaci przedstawili swe programy. W głosowaniu Dąbrowski zebrał 34 głosy delegatów, natomiast Kaczmarski – 25.  
Marcin Dąbrowski

Marcin Dąbrowski

  Delegaci wybrali również członków Rady Miejskiej, ciała uchwałodawczego partii, członków Komisji Rewizyjnej oraz członków Rady Wojewódzkiej; zostali nimi Leszek Rejmer, odchodzący z funkcji przewodniczący SLD w Radomiu oraz Marcin Dąbrowski. Nowy przewodniczący radomskiego SLD ma 40 lat. Od 1995 roku związany z mediami (pracował m.in. w Katolickim Radiu AVE, Radiu RMF FM, Radiu Rekord, współpracował z kieleckim Radiem TAK i Katolicką Agencją Informacyjną). Od 2008 roku redaktor naczelny OK!magazynu. Od 2006 roku pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu zajmując się działaniami związanymi z bezpieczeństwem ruchu drogowego. kat      
Tags