Marcin Wieczorek, uczestnik konkursu Chopinowskiego, z recitalem w Łaźni

8 grudnia 2021

Łaźnia zaprasza w piątek, 10 grudnia o godz. 18 na recital fortepianowy „Chopin i nie tylko” w wykonaniu Marcina Wieczorka, radomianina, uczestnika 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

 

Marcin Wieczorek (fot. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina)

 

W programie m.in. również utwory Karola Szymanowskiego i etiudy jazzowe Nikołaja Kapustina.

Marcin wieczorek to pianista młodego pokolenia, znany z oryginalnych i ekspresyjnych interpretacji. Wielokrotnie zapraszany na liczne festiwale na całym świecie. Występował m.in. na Festiwalu Chopinowskim w Genewie w 2013 i 2015 r., Festiwalu Deia na Majorce w 2019 r., Festiwalu Pianistycznym w Karlovac w Chorwacji w 2014 r., Festiwalu Bolzano- Bozen w 2016 r., czy Festiwalu „Miasto i architektura” w Toruniu w 2019 r. W 2019 r. został zaproszony na prestiżowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju. Występował w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Czechach, Węgrzech, Chorwacji i Polsce w salach takich jak: NOSPR, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, Auer Hall w Indiana University w Bloomington czy Ganz Hall w Roosevelt University w Chicago. Nagrywał dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Jest laureatem wielu stypendiów artystycznych w tym Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Prezydenta Miasta Radomia.

Koncert odbędzie się przy ul. Żeromskiego 56, wstęp 20 zł. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują oświadczenia o stanie zdrowia, maseczki, dezynfekcja.

Tags