• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Marsz z okazji rocznicy Powstania Styczniowego. Będą utrudnienia w ruchu

21 stycznia 2019

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z marszem z okazji rocznicy Powstania Styczniowego, we wtorek, 22 stycznia, w godz. około 13-14.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i komunikacji miejskiej w Śródmieściu oraz na osiedlu XV-lecia.

 

Zdjęcie ilustracyjne (rekonstrukcja bitwy powstania styczniowego)

Zdjęcie ilustracyjne (rekonstrukcja bitwy powstania styczniowego)

 

Przemarsz zostanie podzielony na trzy etapy (każdy z nich zakończy się krótkim postojem na składanie kwiatów). Etap 1: w godz. około 13-13.20 przejście sprzed katedry przez al. bpa Chrapka i ul. Żeromskiego przed klasztor o. Bernardynów; etap 2: w godz. około 13.30-13.40 przejście sprzed klasztoru o. Bernardynów przez ul. Żeromskiego, pl. Kazimierza Wielkiego i ul. Malczewskiego na pl. Żołnierzy 72. Pułku Piechoty; etap 3: w godz. około 14-14.20 przejście z placu Żołnierzy 72. Pułku Piechoty przez ulice Malczewskiego i Warszawską przed Krzyż Powstańczych Straceń 1863 Roku (na osiedlu XV-lecia, naprzeciw ul. Śniadeckich).

Według zapowiedzi organizatora uroczystości, którym jest II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, uczestnicy będą poruszać się pod nadzorem policjantów lub strażników miejskich, wykorzystując jeden pas jezdni. Przemarsz może spowodować opóźnienia autobusów na liniach 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 19, 23 i 26. W razie potrzeby będą one oczekiwać na swoich trasach do momentu zakończenia przejścia kolumny danym odcinkiem ulicy.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach przemarszu, a także o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem lub – w miarę możliwości – o omijanie tej części miasta.

Tags

Dodaj komentarz