Marzena Wróbel: Czy w Radomiu mamy „POPiS”?

12 stycznia 2015
- Na razie koalicji PO i PiS w Radomiu nie ogłoszono – przyznaje posłanka Marzena Wróbel, ale rozlicza nowego prezydenta „PO miesiącu spokoju”. - Radomianie są zdezorientowani, niech pan Suski wyjaśni mieszkańcom, co się dzieje! – apeluje była koleżanka partyjna posła.

 

Posłanka przesniosła swoje biuro do nowej siedziby przy ul. Sienkiewicza Posłanka Marzena Wróbel zaprosiła dziś dziennikarzy, by „od strony merytorycznej podsumować dotychczasowe działania” prezydenta  Radosława Witkowskiego.

 

- Apeluję do posła Suskiego i prezydenta Witkowskiego, by ogłosili, że być może są w koalicji! - podkreśla posłanka i precyzuje: – Chodzi o cały szereg działań o charakterze personalnym, przde wszystkim o ostatnią nominację dla byłego wiceprezydenta Igora Marszałkiewicza, który teraz ma być doradcą prezydenta Witkowskiego i wiceprezesem Administratora. Poseł Suski mówił o panu Marszałkiewiczu, że jest jednym z najlepszych wiceprezydentów w Polsce. Moim zdaniem pan Marszałkiewicz był przez całe lata najbliższym współpracownikiem posła Suskiego, a w tej chwili doradza nowemu prezydentowi? To wskazuje, że istnieje jakaś nieformalna koalicja, porozumienie! Sądzę, że mieszkańcy powinni o tym fakcie wiedzieć - uważa a Marzena Wróbel.

Posłanka przypomniała, że poseł Suski zaatakował ją za obecność na opłatku w Fabryce Broni, gdzie przebywała także pani premier Ewa Kopacz. - Składałyśmy sobie i załodze życzenia - wyjaśniała dziennikarzom.

 

Marzena Wróbel napisała również szereg pism do prezydenta Radosława Witkowskiego, w ktłórych pyta: czy i w jakim stopniu są obciążone jednostki dla których miasto jest organem założycielskim lub prowadzącym (jak szpital specjalistyczny), czy i kiedy zamierza zmniejszyć liczebność uczniów w klasach, kiedy będzie przejście dla pieszych na ul. Młodzianowskiej (przy Blaszanej i Chałubińskiego) wraz z sygnalizacją świetlną? Docieka również, co dalej ze strefą płatnego parkowania. – Domagam się ograniczenia lub zniesienia tej strefy! - przypomina posłanka.

 

Marzena Wróbel chce także wiedzieć, czy w urzędzie zostanie przywrócony wydział infrastruktury i jaka będzie koncepcja szkolnictwa specjalnego w Radomiu? - Nie rozmawiałam z prezydentem Witkowskim. Nie było żadnych poważnych rozmów na temat funkcjonowania miasta. Pan prezydent ani mnie nie odwiedził, ani nie zaprosił do siebie. Natomiast to oczywiste, że w przypadku osób wysoko postawionych pewne pytania powinny być postawione w sposób oficjalny i ja to robię, bo czuję się odpowiedzialna moim programem, jaki przedstawiałam w kampanii wyborczej - wyjaśnia Marzena Wróbel.

Bartek Olszewski