„Medyk” zostanie przebudowany. Obiekt przy ul. Kelles-Krauza będzie miał pięć kondygnacji i ekologiczne rozwiązania

19 października 2023

Rozpoczęła się przebudowa siedziby radomskiego „Medyka” przy ul. Kelles-Krauza. Gmach zostanie „podniesiony” do pięciu kondygnacji, powstanie także nowe skrzydło. Obiekt ma być funkcjonalny i ekologiczny. Prace potrwają do 2025 r. i będą kosztowały 74 mln zł, które pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego.

 

fot. Radomskie Inwestycje/Facebook

Powierzchnia użytkowa budynku zwiększy się o ponad 3 tys. 800 m kw. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (taką oficjalną nazwę nosi teraz placówka) dostanie nowe skrzydło, w którym znajdą się m.in. sale wykładowe, pracownie praktycznej nauki zawodu oraz pomieszczenia socjalne i sanitarne. Powstanie także aula w formie łącznika. Projekt uwzględnia budowę parkingu podziemnego.

Generalny remont przejdzie też dotychczasowa siedziba szkoły. W trakcie prac zastosowana zostanie inteligentna technologia rozbiórki, która pozwoli na ponowne wykorzystanie odzyskanych materiałów.

Wśród ekologicznych rozwiązań będą m.in. recykling wody z instalacji sanitarnej, co pozwoli wykorzystać i zagospodarować deszczówkę do utrzymania zieleni budynku. W projekcie zaplanowano również wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zastosowanie paneli słonecznych i systemu odzyskiwania ciepła z wentylacji.

– W projekcie uwzględniono pomieszczenia do indywidualnej pracy nauczycieli na każdym piętrze, funkcjonalny pokój nauczycielski z możliwością odpoczynku, przygotowania i spożycia posiłku, wygodne fotele na korytarzach, przestronne sale wykładowe oraz pracownie symulujące nowoczesne sale szpitalne, gdzie słuchacze uczą się w zawodzie opiekuna medycznego - wymieniała podczas podpisania umowy z wykonawcą dyrektor CKZiU Agnieszka Stolarczyk.

Przebudowa "Medyka" ma zakończyć się w czerwcu 2025 roku. Wykonawcą jest Budimex.

Na czas remontu szkoła przeniosła się do budynku przy ul. Pułaskiego.

bdb

 

Tags