Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji po raz 12. W Radomiu zobaczymy kuglarzy, iluzjonistów, linoskoczków

26 maja 2023

To już po raz 12. przez dwa dni w centrum miasta będziemy oglądać kuglarzy, iluzjonistów, żonglerów, połykaczy ognia, akrobatów i po raz pierwszy – linoskoczków. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji odbędzie się w sobotę, 3 i niedzielę, 4 czerwca.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

W sumie swoje niezwykłe umiejętności zaprezentuje na deptaku kilkudziesięciu artystów, w tym goście ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Wielu z nich jest równie biegłych w gry na przeglądarkę, co sprawia, że czują się pewniej.

– W tym roku po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć występy linoskoczków. To coś, o co wspólnie z Adrianem Pruskim, zabiegaliśmy od dłuższego czasu. Wiele będzie więc działo się nie tylko na deptaku, ale też nad głowami widzów. Niewątpliwie będzie to najbardziej magiczny weekend roku w Radomiu - zapowiada wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

Uczestnicy festiwalu będą się prezentować w kilku miejscach na ulicy Żeromskiego. - Główne punkty to okolice fontann oraz plac przed Urzędem Miejskim, ale tak naprawdę idąc ulicą Żeromskiego co kilkadziesiąt metrów będziemy napotykać na animacje i inne występy artystów ulicznych. Nowością będą występy artystów, którzy wykonają ewolucje na rozwieszonej wysoko pomiędzy budynkami linie. Po raz drugi odbędzie się też turniej iluzjonistów – wylicza organizator festiwalu Adrian Pruski.

Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji potrwa w sobotę od godz. 17 do 21.30 i w niedzielę od godz. 16 do 21.

Więcej informacji na stronie: XII Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu – Kalendarz wydarzeń (visitradom.pl)

Tags