• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mieszkańcy Skaryszewa dostaną miejsce wypoczynku. Nad rzeką powstanie bulwar

22 sierpnia 2019

Nad rzeką Kobylanką w Skaryszewie powstanie bulwar, odtworzona zostanie też zabytkowa chata, która przypomni o „końskich” tradycjach miejscowości. Projekt otrzymał wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. Na realizację inwestycji miasto dostanie 2,15 mln zł.

 

Skaryszew znany jest z "końskich" tradycji (fot. archiwum)

Skaryszew znany jest z „końskich” tradycji (fot. archiwum)

 

W Skaryszewie powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości około 3 km. Zostaną posadzone nowe rośliny. Pojawi się też oświetlenie. Mieszkańcy zyskają miejsce do odpoczynku i aktywnego spędzania czasu dla całych rodzin, m.in. uprawiania nordic walking, jazdy na rolkach czy deskorolce. Skaryszew, jako miejscowość znana z jarmarku końskiego, czyli Wstępów, będzie mógł również odtworzyć i wyeksponować starą zabytkową chatę, a także narzędzia i sprzęty związane z hodowlą koni.

Całkowity koszt inwestycji to 4 mln zł, z  czego 2,15 mln zł pochodzić będzie z budżetu Mazowsza.

Skaryszew otrzymał dofinansowanie w ramach Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. W ramach tego programu gminy i powiaty otrzymały wsparcie na realizację zadań wieloletnich – na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ze swojego budżetu w sumie ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz