• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mieszkania Plus przy Tytoniowej. Kto ma szanse na ich wynajem?

26 listopada 2020

– Chcemy premiować ludzi aktywnych, płacących podatki w Radomiu i tych, którzy wiążą swoją zawodową przyszłość z Radomiem – tak o zasadach wynajmu mieszkań w blokach przy ul. Tytoniowej mówi prezydent Radosław Witkowski. Budynki powstają w ramach programu rządowego.

 

Fot. PFR Nieruchomości

 

Jak już pisaliśmy, przy ul. Tytoniowej w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus powstają dwa siedmiokondygnacyjne budynki z lokalami dla 124 rodzin. Zdecydowaną większość z nich, bo aż 60 proc. stanowią te 3-pokojowe o średniej powierzchni blisko 60 m kw. Maja być gotowe w październiku 2021 roku.

O tym, na jakich warunkach lokale będą wynajmowane zdecydują na najbliższej (30 listopada) sesji radni. Prezydent wnosi pod obrady projekt uchwały w sprawie zasad przeprowadzania naboru wniosków od zainteresowanych.

Według projektu uchwały bezwzględnie będzie musiał być spełniony warunek, że żadna osoba wchodząca w skład gospodarstwa domowego nie była i nie jest właścicielem budynku lub lokalu mieszkalnego oraz nie przysługiwało i nie przysługuje jej spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. W projekcie uchwały znajduje się ponadto szereg kryteriów zarówno ustawowych, jak i zaproponowanych przez miasto. Wszystkie będą punktowane. Preferowane miałyby być m.in. osoby płacące podatki w Radomiu, osoby do 35. roku życia, rodziny z dziećmi, osoby niepełnosprawne oraz osoby zamieszkujące w mieszkaniach gminy, które zobowiążą się do rozwiązania obecnej umowy najmu i opróżnienia lokalu.

- Liczymy na to, że dzięki oddaniu do użytku nowych mieszkań przy Tytoniowej zostanie uwolnionych część tych należących do gminy, które mogłyby zająć rodziny będące w trudniejszej sytuacji materialnej, oczekujące w kolejce na mieszkanie - wyjaśnia wiceprezydent Mateusz Tyczyński. Jednocześnie w projekcie są też kryteria dochodowe. - Z jednej strony zależy nam na tym, aby najemcami lokali były osoby, których dochody umożliwią regularne płacenie czynszu, z drugiej zaś chcemy wspierać tych, których mimo wszystko nie stać na zakup własnego mieszkania. Dlatego proponujemy wprowadzenie górnych granic dochodów – tłumaczy wiceprezydent.

Zgodnie z projektem uchwały na dodatkowe punkty będzie też mogła liczyć osoba przeprowadzająca się do Radomia w celu podjęcia pracy, a także najemca zamieszkujący dotychczas w lokalu niedostosowanym do jego potrzeb lub potrzeb osób stale z nim zamieszkujących wynikających z warunków zdrowotnych. W takiej sytuacji przynajmniej jedna z tych osób musi być zatrudniona na umowę o pracę lub prowadzić działalność gospodarczą na terenie Radomia.

kat

Źródło: UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *