• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mikołajkowy koncert w szkole muzycznej. W roli głównej akordeon

27 listopada 2018

„AkordeoNOWE Mikołajki” to tytuł koncertu, który odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w Zespole Szkół Muzycznych. W programie dominował będzie akordeon i muzyka w wykonaniu młodych artystów grających na tym instrumencie. Bilety już do nabycia.

 

 

Wystąpi Accordions-For-World

Wystąpi Accordions For World (fot. archiwum)

Nie od dziś wiadomo, że radomska szkoła muzyczna cieszy się nie tylko ogólnopolskimi, ale też i europejskimi osiągnięciami zdobywanymi przez jej uczniów i absolwentów grających właśnie na akordeonie. W koncercie mikołajkowym będzie można usłyszeć przede wszystkim dwa znane już szerszej publiczności zespoły – młodziutkie „Akordeonowe smyki” oraz bardzo już doświadczone i cieszące się wieloma osiągnięciami na arenie międzynarodowej trioFor World, w którym od kilku już lat w niezmienionym składzie grają Piotr Motyka, Piotr Poterała i Mikołaj Skopek.

Młodzi muzycy z tria w ostatnich miesiącach nagrali swoje pierwsze płyty – jedną z repertuarem muzyki klasycznej wykonywanym przez nich na co dzień oraz drugą – z kolędami w wersji instrumentalnej wykonywanymi na akordeonach z towarzyszeniem różnych instrumentów perkusyjnych.

Nadchodzący koncert jest też zapowiedzią kolejnego już wyjazdu Accordions For World z koncertami do dalekiej Australii. Młodzi radomscy muzycy wybierają się tam już w grudniu na największy w świecie festiwal polonijny PolArt, na który oficjalnie zostali zaproszeni z koncertami jeszcze w styczniu tego roku. Wyjazd do Australii to kosztowna i wymagająca wyprawa, dlatego też wcześniej te plany radomskiego zespołu nie były jeszcze upubliczniane, chociaż przygotowania do ponownych koncertów na Antypodach trio prowadziło już od dawna.

„PolArt 2018” będzie w tym roku odbywał się w Brisbane –  trzecim co do wielkości mieście Australii – od 26 grudnia do 6 stycznia 2019 roku. Radomskie trio zagra w Australii jednak także koncerty poza festiwalowe – zarówno przed samym festiwalem jak i tuż po nim.

Poza dwoma wymienionymi zespołami w radomskim koncercie mikołajkowym wystąpią także gościnnie inne formacje.   Zapowiada się, że to będzie półtorej godziny świetnej, radosnej muzyki w mikołajkowym klimacie. Bilety w cenie  15 zł już do nabycia w sekretariacie szkoły muzycznej.

 

Tags

Dodaj komentarz