Mniej krzewów w pobliżu Heliosa

30 sierpnia 2007
Wycinkę krzewów w okolicach kina Helios przy ul. Poniatowskiego przeprowadzą pracownicy ZUKu.  Powodem jest wzrost liczby przestępstw w pobliżu kina. Wycinka poprawi wygląd skwerku

W ostatnim czasie w okolicach kina przy ul. Poniatowskiego doszło do kilku włamań do samochodów oraz wyrw torebek. - Sprawcy najczęściej kryli się w krzakach i zaroślach, które w tym miejscu są bardzo duże. Było to też dobre miejsce na schowanie się po dokonanym przestępstwie – wyjaśnia rzecznik prasowy KMP w Radomiu Rafał Jeżak.

W pobliżu Heliosa pojawiły się dodatkowe patrole policji. - Przeprowadzono rozmowy z Zakładem Usług Komunalnych, który przychylił się do pomysłu, aby na skwerku przyciąć największe krzaki. Miejsce do tej pory było bardzo zarośnięte i sprzyjało popełnianiu przestępstw – informuje Jeżak. Do pomysłu włączyło się także kierownictwo pobliskiego kina, które na własny koszt przytnie roślinność na swojej działce. Miejsce to zyska też poprzez prace na wyglądzie.

Obecnie policjanci typują kolejne miejsca, gdzie przydałyby się takie prace. Jednocześnie mają nadzieję, że oprócz patroli, które pojawiają się w takich miejscach, odstraszy to potencjalnych sprawców, ponieważ nie będą mieli się gdzie ukryć przed próbą popełniania przestępstwa.