• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mniej pasażerów. Zmiany w kursowaniu autobusów linii 25 i 26

27 listopada 2020

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku ze znacznym spadkiem frekwencji pasażerów, od soboty, 28 listopada ulegną korektom rozkłady jazdy linii miejskich 25 i 26. Ale tylko  w dni powszednie, tylko w godzinach obu szczytów komunikacyjnych.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Wprowadzone zostaną specjalne powszednie rozkłady jazdy, z niewielkimi ograniczeniami częstotliwości kursowania w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. W tym okresie kursy na obu liniach będą wykonywane co około 30 minut. W innych godzinach częstotliwości pozostaną bez zmian. Na linii 26 zostaną ponadto uruchomione dwa nowe kursy w dni powszednie - o godzinie 7.51 z pętli Mokra / Wernera oraz o godzinie 8.29 z pętli Myśliszewice.

Jak wyjaśnia Dawid Puton, rzecznik MZDiK, powakacyjne zwiększenia częstotliwości w godzinach szczytów (na linii 25 do około 20-25 minut i na linii 26 do około 20 minut) były wprowadzone przede wszystkim ze względu na młodzież dojeżdżającą do szkół (np. na linii 25 znaczną część pasażerów na zachodnim odcinku trasy stanowią zwykle uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej). Po wprowadzeniu przez rząd obowiązku nauki zdalnej frekwencja znacznie spadła, toteż obecnie nie ma zapotrzebowania na zwiększoną liczbę kursów. - Korekty rozkładów jazdy autobusów nie zostały wprowadzone od razu po zmianie systemu edukacji, ponieważ najpierw musiały zostać poprzedzone dokładnymi badaniami frekwencji pasażerów - wyjaśnia rzecznik MZDiK.

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *