• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mocny duet. Jorgas Skolias & Dominik Wania. Wstęp na koncert wolny

3 grudnia 2018

Łaźnia zaprasza w środę, 5 grudnia, o godz. 18 na koncert pn. Mocny duet. Jorgas Skolias & Dominik Wania. Muzycznych wrażeń słuchacze doznają w siedzibie placówki przy ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny.

 

Jorgos Skolias

Jorgos Skolias

 

Dominik Wania w 2005 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pakula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Perez’a i Jerry Bergonzi’ego na wydziale jazzowym New Conservatory of Music w Bostonie (USA). Jest czynnym muzykiem sesyjnym. Współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej.W swoim dorobku ma nagrania dla radia i telewizji oraz płytowe. Koncertował w wielu krajach Europy, Azji, USA, Ameryki Południowej, Afryki i Australii. Oprócz czynnej działalności koncertowej prowadzi także działalność dydaktyczną na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz jako wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Jorgos Skolias – polski wokalista greckiego pochodzenia, obdarzony charyzmatyczną barwą głosu. W swojej sztuce poszukuje indywidualnej formuły na jego zastosowanie w muzyce. Traktuje głos jak instrument i jest mistrzem improwizacji. Inspiracją jest dla niego blues, jazz, rock oraz muzyka etniczna od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Samodzielnie opanował technikę śpiewania harmonicznego, nazywanego również gardłowym. Zawodową działalność rozpoczął w 1982 r. od pracy w jazz rockowej formacji Krzak. Zajmuje się nowymi wizjami muzyki pracując z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami i zespołami. Prowadził warsztaty wokalne. Pracował sesyjnie przy wielu produkcjach filmowych i teatralnych.. Jego głos można usłyszeć na ponad 60 płytach.

Wspólnie artyści realizują muzyczną podróż wokół płyty „…tales”, którą Jorgos Skolias nagrał w 2005 roku. Koncerty są bardzo oryginalną prezentacją utworów jazzowych, popowych, bluesowych i ethno.

Fot. Materiały prasowe/Łaźnia

 

Tags

Dodaj komentarz