Modernizacja instalacji gazów medycznych w szpitalu zakończona. „Teraz pora na SOR”

14 grudnia 2022

Rozbudowa i modernizacja instalacji gazów medycznych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym kosztowała 8,5 mln zł, które przekazał wojewoda mazowiecki. Prace przy inwestycji właśnie się zakończyły, ale prezydent Radosław Witkowski przypomina, że na przebudowę czeka jeszcze SOR.

 

- Teraz musimy przebudować SOR - podkreśla prezydent Witkowski (fot. Łukasz Wójcik/UM Radom)

 

Potrzeby RSS są ogromne, dlatego co roku dzięki dotacjom od władz miasta placówka inwestuje w sprzęt, remonty i modernizacje. - Ale to czas pandemii pokazał jakie jeszcze stoją przed nami wyzwania. Bardzo się cieszę, że od wojewody otrzymaliśmy pieniądze na modernizację instalacji gazów medycznych. Prace udało się wykonać bardzo sprawnie i bez konieczności ograniczania pracy poszczególnych oddziałów. Teraz panele umożliwiające korzystanie z gazów medycznych są zainstalowane w każdej sali, przy każdym łóżku. Wszędzie istnieje też możliwość podłączenia respiratora - wyjaśnia dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Pacyna.

Kilometry przewodów

Wykonawca zamontował 10 km nowych miedzianych przewodów dostarczających tlen i powietrze. Jest też nowa instalacja próżniowa.Pieniądze pochodziły z funduszu przeciwdziałania COVID-19. - To, co pokazał czas pandemii okazało się dla szpitala szansą na przeprowadzenie ważnych i potrzebnych inwestycji, także z udziałem budżetu państwa. Suma  przekazana na inwestycję stanowi 99 proc. łącznych kosztów. Dzięki temu bez wątpienia poprawi się jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów, a także komfort pracy całego personelu - uważa wicewojewoda Artur Standowicz.

Kolejne wyzwanie: SOR

Prezydent Radosław Witkowski dziękował wojewodzie za wsparcie, które umożliwiło przeprowadzenie modernizacji. - To rzecz, która znacząco poprawia funkcjonowanie szpitala i wprost przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców - zapewnia prezydent. Podkreśla jednocześnie, że i RSS i miasto czekają kolejne wyzwania. - Mając świadomość tego wszystkiego, co pokazała nam pandemia, pragnę zaprosić do następnego projektu, który musimy zrealizować. To rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mam nadzieję, że podobnie jak w przypadku modernizacji instalacji gazów medycznych, również będziemy mogli liczyć na życzliwość ze strony pana wojewody i ministra zdrowia - mówi prezydent Radosław Witkowski.

kat, bdb

 

Tags