Moja strona w internecie

16 kwietnia 2007
Zdobyli nowe umiejętności, dostali certyfikaty. W radomskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego zakończył się pierwszy kurs w ramach projektu "Inwestycja  w wiedzę – gwarancją sukcesu zawodowego"Wszyscy dostali certyfikaty

Dwanaście osób skorzystało z zajęć, podczas których uczyli się - tworzenia stron internetowych. Wszyscy - zdaniem instruktorów - wykazali duże zainteresowanie i zasłużyli na dobre noty oraz świadectwa potwierdzające ich nowe umiejętności. Anna Bąk jest nauczycielką plastyki w radomskim Zespole Szkół nr 2; na kurs zgłosiła się za namową koleżanki. - Plastyka ma wiele wspólnego z grafiką komputerową - zapewnia pani Anna. - Na razie wykonałam stronę internetowa kółka plastycznego, gdzie umieściłam między innymi rysunki moich uczniów - mówi. - Teraz będę chciała zrobić stronę całej szkoły. Anna Bąk zrobiła stronę kółka plastycznego

Tworzenie witryn internetowych to jeden z 16 kursów realizowanych przez ZDZ w ramach programu "Inwestycja w wiedzę gwarancją sukcesu zawodowego". Na pozostałych, w których weźmie udział ponad 660 osób, można nauczyć się m.in. języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego, poznać administracyjno-biurowe i graficzne programy komputerowe. Wszystkie są bezpłatne.

Radomski ZDZ rozpoczyna teraz realizacje kolejnego projektu: Wybieram aktywność – szkolenia zawodowe dla kobiet. Jego celem jest aktywizacja zawodowa oraz podniesienie kwalifikacji i umiejętności 510 bezrobotnych i biernych zawodowo kobiet z subregionu radomskiego.  - Projekt ma charakter kompleksowy i zróżnicowany – obejmuje indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe, szkolenia przygotowujące do pracy w różnych zawodach oraz warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, przedsiębiorczości i komunikacji interpersonalnej - wyjaśnia dyrektor ZDZ Katarzyna Kołodziejska.

Kobiety będą się uczyły m.in. na kursach: kelner ze znajomością branżowego języka angielskiego,  kucharz z organizacją przyjęć okolicznościowych, pracownik obsługi hotelu – recepcjonista ze znajomością języka angielskiego, księgowość komputerowa w małej i średniej firmie.