Moniuszki trochę później

24 września 2006
Prawdopodobnie o około dwa tygodnie, w stosunku do pierwotnego planu, przedłużą się roboty na modernizowanym odcinku ul. Moniuszki od ul. Żeromskiego do ul. Sienkiewicza. Odcinek od ul. Sienkiewicza do ul. Traugutta będzie zakończony, tak jak planowano, 30 września br.

  Roboty na odcinku od Żeromskiego do Sienkiewicza również miały być sfinalizowane w końcu września. Na niewielkie opóźnienie złożyło się kilka przyczyn. -  Przede wszystkim więcej czasu zajęły prace prowadzone przez ekipy z gazowni i wodociągów – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Marek Czyż. - Trzeba wykonać przyłącza wiodące od głównego ciągu do każdego budynku. Prace skomplikowało także wejście na teren budowy Telekomunikacji , która pierwotnie nie planowała przeprowadzać w tym miejscu żadnych robót; później, gdy zmieniła decyzję, czekała aż drogowcy rozkopią chodniki. Nie robili tego wcześniej, by jeszcze bardziej nie utrudniać poruszania się pieszym.
   Okazało się też, że wiele robót w ul. Moniuszki trzeba było wykonywać ręcznie, bez udziału urządzeń mechanicznych (jest tu kładziona kostka, a nie asfalt, jak w drugiej części ulicy), na dodatek na ul. Moniuszki nie ma dojazdu od ul. Żeromskiego, co również utrudnia budowę.
 Wykonawcami obu odcinków ul. Moniuszki są Drogbud, Interbud.  Budowa pierwszego będzie kosztować prawie  – 1 mln 840 zł tys. zł, drugiego niemal – 800 tys.zł.