• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Monodram w Łaźni: Mężczyzna sukcesu

15 listopada 2015

Łaźnia oraz American Corner zapraszają w poniedziałek (16 bm.) o godz. 19 na nietuzinkowy monodram Tomasza Jachimka „Mężczyzna sukcesu” w wykonaniu Andrzeja „Gelendera” Jakubczyka. Wstęp wolny.

 

151115jachimek

Gdy o piątej nad ranem całe miasto jeszcze smacznie śpi, „do boju, po miliony” wstaje ON Mężczyzna Sukcesu. Każdego dnia walcząc o radosną jutrzenkę dąży do spełnienia swojego american dream , choć od dawna jest dopiero w przedbiegach. Ale jest też tajemnicza Basia i niespełnione marzenia, które właśnie dziś Mężczyzna Sukcesu zamierza zrealizować! Z wyobrażeń o prawdziwym sukcesie, zaczerpniętych z kuriozalnych podręczników i zakompleksionych wyznań, składa się ta śmieszno-straszna, słodko-gorzka, ostro-tkliwa i senno-realna sztuka, uznanego polskiego twórcy kabaretoweg, Tomasza Jachimka. Ludzi takich jak bohater kreowany przez aktora Andrzeja Gelendra Jakubczyka, każdy z nas zna z własnego podwórka, więc warto przyjść i dać się rozbawić, wzruszyć, a choćby i zwyczajnie poznęcać. Dobry humor i refleksja gwarantowane.

Reżyseria: Adam Biernacki, muzyka: Katarzyna Brochocka.

Andrzej Jakubczyk to absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (wydział zamiejscowy we Wrocławiu) w 1985 roku. Aktor teatrów w Opolu, Chorzowie i Tarnowie. Występuje w lokalnej telewizji i radiu, w roku 2005 zdobył Złotą Maskę za rolę… Wiedźmy w Makbecie w reżyserii Mai Kleczewskiej.

Spektakl odbędzie się w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56.

(kat)

Fot. Franek Bernady

Tags

Dodaj komentarz