Możesz sobie kupić Pałac Kultury. Albo Radom. Tylko w Monopoly Mazowsze

22 kwietnia 2022

Wiesz jak inwestować i na tym zarabiać? Choćby bawiąc się w najpopularniejszą grę planszową na świecie, czyli Monopoly? Do kupienia są tam teraz m.in. Koleje Mazowieckie, Kozienicki Parki Krajobrazowy, a nawet cały Radom.

 

 

- Jeśli jednak będziemy mieli pecha, trzeba będzie zapłacić wysokie „janosikowe” - ostrzega Marta Milewska, rzeczniczka marszałka województwa mazowieckiego.

Właśnie powstała mazowiecka wersja gry: Monopoly Mazowsze. Dołączony został do niej przewodnik, który przybliży graczom miejsca znajdujące się na mapie. Poznamy z nim np. historię Muzeum Wsi Radomskiej, dowiemy się, jakie miejsca można zwiedzić podczas wycieczki malowniczymi meandrami Wkry, albo z którymi miastami w województwie związani byli Zygmunt Krasiński i Witold Gombrowicz.

Aby zdobyć specjalną edycję gry Monopoly Mazowsze należy śledzić konkursy organizowane przez urząd marszałkowski i mazowieckie instytucje kultury.

Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Powstała w Stanach Zjednoczonych w czasach Wielkiego Kryzysu i wciąż przyciąga szerokie grono odbiorców. Obecnie powstają rożne jej odmiany, nawiązujące do ciekawych miejsc, wydarzeń historycznych czy motywów kulturowych.

kat, bdb

 

Tags