• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Można podpisywać umowę na budowę hali. KIO umorzyła postępowanie w sprawie przetargu

15 listopada 2019

Nagły zwrot akcji w sprawie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Jeszcze w południe MOSIR musiał czekać na decyzję Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie podpisania umowy na dokończenie inwestycji, a za kilka godzin okazało się, że stanowisko Izby jest. I to korzystne dla MOSiR.

 

P1230357

 

Postępowanie w sprawie przetargu na dokończenie budowy hali i stadionu zostało umorzone, bo spółka MAAT 4 wycofała swoje zażalenie złożone do Krajowej Izby Odwoławczej. Przypomnijmy: MAAT 4,  nawet nie startowała w przetargu na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. To spowodowało, że MOSiR nie mógł podpisać umowy z wykonawcą, który przetarg wygrał. Podpisanie planowano na 8 listopada.

Na rozpatrzenie odwołania Krajowa Izba Odwoławcza miała 15 dni. Ale nastąpił nagły zwrot w sprawie. MAAT 4 po kilku dniach wycofał swoje odwołanie. Dzisiaj KIO umorzyła postępowanie.

– Postanowienie o umorzeniu postępowania zostało wydanie w czwartek późnym popołudniem. Powodem było wycofanie odwołania przez firmę MAAT4 – informuje Katarzyna Prowadzisz, rzeczniczka Krajowej Izby Odwoławczej.

Oficjalne pismo jeszcze nie dotarło do prezesa MOSiR-u. – Do czasu, aż taka informacja do nas nie wpłynie, nie możemy nic zrobić – mówi Grzegorz Janduła.

Prezydent Radosław Witkowski nie chciał dzisiaj podać dziennikarzom żadnego kolejnego terminu podpisania umowy.-  Staliśmy się ofiarami polityki otwartości i transparentności. Podając poprzedni termin zaprosiliśmy do działania demony, nie powiem już po kim – mówił pół żartem, pół serio Radosław Witkowski. Jego zdaniem, im więcej ciszy wokół tego projektu, tym lepiej.

Jak już pisaliśmy, w październiku Krajowa Izba Odwoławcza rozpatrywała inne odwołanie, tym razem złożone przez firmę Betonox Construction, które przegrało przetarg. Izba odrzuciła argumenty firmy, nie dopatrując się nieprawidłowości w postępowaniu prowadzonym przez MOSiR.

k.woj.

Tags

Dodaj komentarz