Musimy pokonywać więcej przeszkód

6 listopada 2006
- Znam i rozumiem doskonale wszystkie potrzeby, problemy i oczekiwania takich jak ja. Wiem też co możemy jako pełnosprawni obywatele dać miastu i sobie – mówi kandydująca do Rady Miejskiej  z listy PiS Sylwia Akszmit.
Sylwia Akszmit Radom jest dla Sylwii rodzinnym miastem. Tu się urodziła i wychowała, od 20 lat mieszka na Michałowie. Ukończyła Liceum Ekonomiczne na kierunku pracownik administracyjno-biurowy. - Jestem osobą niepełnosprawną i muszę w codziennym życiu pokonać o wiele więcej przeszkód niż inni - podkreśla.

Przez kilka lat uczestniczyła w zawodach lekkoatletycznych, ma na swoim koncie złote i srebrne medale Mistrzostw Polski i udział w Mistrzostwach Świata w 1997 roku w Anglii. -
Z mojej inicjatywy wykonano na przystankach autobusowych na Michałowie podjazdy dla niepełnosprawnych - przypomina. – W Radomiu do zrobienia jest bardzo dużo. Trzeba zlikwidować wciąż istniejące bariery architektoniczne, tworzyć zakłady aktywizacji zawodowej, szeroko otworzyć drzwi do stanowisk pracy młodym niepełnosprawnym, stworzyć warunki do uprawiania sportu – wylicza Sylwia.