• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Muzeum we Wsoli czeka na zgłoszenia do Nagrody Literackiej Witolda Gombrowicza

7 stycznia 2021

W tej edycji, oprócz przyznania nagrody finansowej w wysokości 40 tys. zł, kapituła wskaże też osobę, która w ramach rezydencji literackiej spędzi miesiąc w miejscowości Vence na południu Francji. Do końca stycznia można przesyłać zgłoszenia do kolejnej, VI już edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

 

Laureatka ubiegłorocznej nagrody Barbara Sadurska (fot. MWG Wsola)

 

Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza przyznawana jest za debiut, rozumiany w nieco szerszym kontekście: jako pierwsza lub druga książka danego autora, napisana prozą artystyczną w języku polskim.

Opublikowane w 2020 roku książki mogą zgłaszać do konkursu wydawnictwa, autorzy, osoby reprezentujące instytucje kultury, media o charakterze literackim, osoby prywatne, a także członkowie Kapituły.

Zgłoszenia, wraz z dziewięcioma egzemplarzami książki, należy przesyłać do 31 stycznia na adres Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Spośród nadesłanych książek kapituła wybierze pięć nominowanych. Nazwiska autorów ogłoszone zostaną w czerwcu. Laureata (lub laureatów) nagrody poznamy we wrześniu. Spędzi on (oni) miesiąc w ramach rezydencji literackiej we francuskim Vence, gdzie Witold Gombrowicz mieszkał w ostatnich latach życia.

kat

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *