• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Muzeum Wsi Radomskiej będzie otwarte dla zwiedzających. Ale z ograniczeniami

21 maja 2020

Od soboty, 23 maja, możemy już wybrać się do Muzeum Wsi Radomskiej. Ale tylko na spacer. Nie będzie można przyjść w grupie zorganizowanej, zwiedzać wystaw i organizować imprez. Trzeba zakrywać nos i usta oraz zachować bezpieczną odległość od innych osób.

 

Do skansenu tylko na spacer

Do skansenu tylko na spacer

 

Jak informuje Ewa Szczepanoqska z MWR, w celu ograniczenia zagrożenia zakażeniem w okresie stanu epidemii wywołanego rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz dostosowania zasad zwiedzania do powszechnie obowiązujących przepisów prawa czasowo wyłączona jest możliwość zwiedzania skansenu w zorganizowanych grupach, wystaw stałych i wystaw czasowych, korzystanie z placu zabaw dla dzieci – wioski dziecięcej, zwiedzanie skansenu z przewodnikiem oraz audioprzewodnikiem, urządzanie imprez plenerowych, wykonywanie zdjęć w celach komercyjnych (sesje ślubne, komunijne). Nieczynne są również punkty gastronomiczne na terenie muzeum.

Osoby zwiedzające MWR mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, przyłbicy albo kasku ochronnego i dezynfekcji rąk. Turyści powinni  zachować między sobą odległość dwóch metrów (za wyjątkiem rodziców z dziećmi do 13 roku życia wymagającymi opieki, osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących, osób niepełnosprawnych, niemogących się samodzielnie poruszać, osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunów). Na terenie skansenu nie mogą samodzielnie przebywać dzieci do lat 13.

W muzeum obowiązuje limit turystów mogących zwiedzać muzeum w ciągu jednego dnia. Wynosi on 500 osób. Sprzedaż biletów prowadzona jest tylko w kasie (z wyłączeniem biletomatów i sprzedaży on-line). Czasowo obowiązuje bilet spacerowy w cenie 8 zł (od którego nie ma zniżek) i bilet parkingowy 5 zł.

Muzeum jest czynne dla zwiedzających w godzinach: poniedziałek – piątek w godz. 9- 17, w sobotę i  niedzielę w godz. 10 – 18.

kat

Tags

Dodaj komentarz