• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Na bezdomnych czeka ogrzewalnia. Kontener stanął przed schroniskiem

31 października 2019

Od jutra, 1 listopada, czynna będzie przy ul. Słowackiego 188 ogrzewalnia dla bezdomnych. Potrzebujący będą mogli się tu w chłodne noce schronić. W ubiegłym roku z tej formy wsparcia skorzystało 65 osób. Ogrzewalnia będzie czynna do 30 kwietnia.

 

IMG_23

 

Kontener wyposażony w sanitariaty (umywalki, prysznic i wc) już stoi na placu przed Schroniskiem dla Bezdomnych. Mogą oni przebywać w tym miejscu od godziny 18 do 8. – Jest to pomieszczenie w standardzie ogrzewalni, wyposażone w krzesła. Pracownicy schroniska oferują też gorącą herbatę oraz w razie potrzeby czystą odzież, ręcznik i środki czystości. Każdy chętny otrzyma skierowanie do jadłodajni na ciepły posiłek. Ponadto osoby te mogą zgłaszać się o świadczenia z pomocy społecznej – informuje rzeczniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu Justyna Piątek.

Jednocześnie w pomieszczeniu noc może spędzić 25 osób (w poprzednim sezonie najwięcej było 14 panów). – Przyjmowane będą wyłącznie osoby trzeźwe, zdrowe, sprawne, których stan zdrowia nie zagraża ani im samym, ani innym – zastrzega rzeczniczka.

W minionym sezonie zimowym z noclegu w ogrzewalni prowadzonej przez Schronisko dla Bezdomnych skorzystało 65 osób. Przed sześć miesięcy w kontenerze zapewniono 954 noclegi.

Według ogólnopolskiego badania osób bezdomnych, które odbyło się w lutym, w Radomiu przebywa 242  bezdomnych.

kat

Fot. MOPS Radom

 

 

Tags

Dodaj komentarz