Na dwudzieste urodziny

4 października 2007
„Łaźnia” ma 20 lat. Rzecz jasna chodzi radomski klub środowisk twórczych. Jubileuszowe uroczystości odbedą się jutro w sali koncerowej UM. Dyr. Kowalski: klub to wiele imprez


To będzie przegląd  tego, co w Łaźni” działo się przez ten czas i z czego klub jest znany. Pochwalimy się tym, co mamy najlepsze  – wyjaśnia dyrektor placówki Paweł Kowalski. -  Takie sięganie do historii i korzeni.

W holu sali koncertowej o godz. 17 otwarta zostanie pokonkursowa wystawa Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego  „Radomskie Małe Formaty”, będzie można spotkać się z laureatami, który odbiorą nagrody.  Do swoich stoisk zaproszą przedstawiciele kolejnych środowisk skupionych w „Łaźni”,  m.in. Grupa Literacka „Łuczywo”, będzie można kupić płyty autorów związanych z klubem. Program artystyczny zaplanowano na godz. 18, a w nim koncert Muzyka Ziemi w wykonaniu zespołu Mariusza Kowalskiego. - Wystąpią także pomysłodawcy turnieju śpiewających poezję, czyli Grzesiek Molenda i Adam Falkiewicz, Piotr Dąbrówka, laureat tego i studenckiego przeglądu piosenek - wylicza dyr. Kowalski. - A na deser zapraszamy na część kabaretową.

Jak podkreśla Kowalski, Radom był swego czasu ważnym ośrodkiem kabaretowym, tu rodziły satyryczne talenty. - Dlatego na tę okazję reaktywują się: słynny przed laty Kabaret Fajf oraz Kabret im. Romana.