Na Festiwal Ziemniaka do skansenu dojedziesz autobusami nr 17 i 18

24 września 2021

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z organizacją imprezy Festiwal Ziemniaka w Muzeum Wsi Radomskiej, w niedzielę, 26 września w godz. około 10-20 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów miejskich linii 17.

 

fot. archiwum

 

W celu ułatwienia dojazdu na imprezę, autobusy linii 17 będą wtedy kursowały z następującymi częstotliwościami: w godz. około 10-13 co około 20 minut, a w godz. około 13-20 co około 15 minut. Dodatkowe kursy autobusów na linii 17 będą wykonywane w równych odstępach pomiędzy kursami rozkładowymi. W pozostałych godzinach w tym dniu kursy będą wykonywane według stałego rozkładu jazdy na niedziele i święta. Dojście do skansenu będzie możliwe od przystanku Stalowa / Starokrakowska 02 (przy lesie) przez ulicę Stawową.

W rejon Muzeum Wsi Radomskiej dojeżdżają też autobusy linii 18 - do przystanku Szydłowiecka / Czajkowskiego (NŻ) 01. Od strony ulicy Szydłowieckiej nie ma jednak wejścia do skansenu dla osób, które zamierzają kupić bilet w kasie (jest ona tylko przy ulicy Stawowej). Dojazd linią 18 polecany jest jedynie dla posiadaczy biletów online, którzy mogą przyłożyć je do czytnika przy bramie od ulicy Szydłowieckiej i w ten sposób wejść do skansenu. Wszyscy pozostali uczestnicy imprezy muszą natomiast kierować się do bramy głównej muzeum od ulicy Stawowej.

Tags