Na kolonie od niedzieli

29 czerwca 2007

120 dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej wyjedzie w tym roku na kolonie do Ryczywołu i Białki Tatrzańskiej. Organizatorem wakacji jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Radomiu. Będą wyjazdy na basen
- Czternastodniowe kolonie są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-15 lat, których rodziny mają trudną sytuację materialną. Dalatego uczestników kieruje do nas Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – wyjaśnia dyrektor TPD Włodzimierz Wolski.

Program kolonii obejmuje nie tylko punkty typowo rekreacyjne, jak w przypadku Ryczywołu wycieczki do lasu, gry sportowe, kąpiel w miejscowym basenie, czy wyjazd na pływalnię do Kozienic, a w przypadku Białki – wędrówki górskie, ale także zajęcia terapeutyczne. - Dzieci spotykają się codziennie z psychologiem. Rozmawiają o swoich problemach, uczymy ich zachowania w grupie i właściwych relacji z otoczeniem – podkreśla W. Wolski.

W tym roku na letnie kolonie socjoterapeutyczne najmłodsi pojadą w dwa miejsca. - Trzy turnusy  po 40 osób wyprawiamy do Białki i dwa po 120 do Ryczywołu – mówi Wolski.

Pierwsze autokary odjadą w najbliższą niedzielę.