Na Michałowie powstanie blok z mieszkaniami komunalnymi. Będzie ich 90

20 stycznia 2022

Miasto wybuduje 90 nowych mieszkań komunalnych. Magistrat ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji bloku, który stanie u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka na Michałowie. Budynek będzie miał dziewięć pięter.

 

Wizualizacja: MPU Radom

 

- Chcemy zwiększyć dostępność mieszkań na wynajem. To wyjście naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez radomian, których nie stać na zakup własnego mieszkania - wyjaśnia prezydent Radosław Witkowski.

Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie opracować projekt 9-kondygnacyjnego budynku wraz z niezbędnymi przyłączami do sieci zewnętrznych, czyli instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i  deszczowej, sieci: ciepłowniczej, energetycznej, światłowodowej oraz sieci teletechnicznych, a także wewnętrznego układu komunikacyjnego, miejsc parkingowych i otoczenia bloku, w tym placu zabaw.

- Jesteśmy już po rozmowach z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i mamy zapewnienie, że są pieniądze na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć. Kiedy otrzymamy projekt i pozwolenie na budowę, będziemy mogli ogłosić przetarg na realizację inwestycji - podkreśla wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Na oferty od projektantów urząd miejski czeka do 7 lutego. Wykonawca będzie miał na opracowanie dokumentacji siedem miesięcy.

Źródło: UM Radom

Tags