Na niebie i na ziemi

20 sierpnia 2013

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2013 już w najbliższą sobotę i niedzielę (24 i 25 bm.). Miłośników lotnictwa czeka dwudniowa frajda; mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami, zwłaszcza komunikacyjnymi. 

Wystapi siedem grup akrobacyjnychNa dwudniowych pokazach w Radomiu zaprezentują się z ponad 210 samolotami i śmigłowcami lotnicy z 21 państw, w tym debiutanci na imprezie - piloci z Rumunii, Turcji i Ukrainy (debiut w powietrzu).
Nad radomskim niebem zobaczymy, to co wielu z nas lubi najbardziej - siedem zespołów akrobacyjnych: trzy polskie – Biało-Czerwone Iskry, Orlik i Żelazny oraz cztery z zagranicy: szwajcarski Patrouille Suisse, chorwacki Wing of Storm, fiński Midnight Hawks, łotewski Baltic Bees. - Podniebne akrobacje i kunszt pilotażu zaprezentują również m.in. piloci holenderskiego śmigłowca AH-64 i włoskiego samolotu transportowego C-27 Spartan. Na niebie i ziemi pojawi się w sumie ponad 50 samolotów i śmigłowców z zagranicy i około 150 z Polski - wylicza rzecznik Air Show 2013 ppłk. Artur Goławski.

Każdego dnia pokazy rozpoczną się -  od loku aeroklubowego o godz. 9, a zakończą o godz. 19. blokiem występów pilotów wojskowych trwającym od godz.12W

W tym roku nowością będzie wystawa sprzętu radiolokacyjnego i przeciwlotniczego – najnowszego radaru produkcji polskiej NUR-15M oraz samobieżnej wyrzutni rakiet S-125 Newa SC. - Publiczności zaprezentują się też producenci sprzętu lotniczego, krajowego i zagranicznego, ubiegający się o dostawy dla Wojska Polskiego - dodaje rzecznik imprezy.

 

(kat)