• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Na Wojska Polskiego praca wre. Pogoda sprzyja

28 stycznia 2020

Pogoda sprzyja, dlatego roboty przy przebudowie radomskich odcinków dróg krajowych nr 9 i 12 wciąż trwają. Prace prowadzone są zarówno na al. Wojska Polskiego, jak również na odcinku ulicy Żółkiewskiego oraz w rejonie ronda Popiełuszki.

 

 

 

Jak informuje MZDiK, na Wojska Polskiego zakończyły się prace związane z budową kanalizacji deszczowej na odcinku zachodniej jezdni od pl. Matki Bożej Fatimskiej aż do ulicy Odrodzenia. Zakończona została również budowa kanału deszczowego na skrzyżowaniu z ulicą Odrodzenia. Ruszyła natomiast budowa podobnego kanału od strony ulicy Lotniczej. Kontynuowane jest stawianie słupów oświetleniowych wraz z wysięgnikami i oprawami LED. Trwają roboty przy wykonywaniu murów oporowych po obu stronach nasypu na południowym dojeździe do nowego wiaduktu nad torami kolejowymi. Od północy podobny mur już jest gotowy, a pod bocznicą kolejową do lotniska powstaje następny.

Jednocześnie trwa budowa jezdni zachodniej na odcinku od pl. Matki Bożej Fatimskiej do ulicy Ogrodniczej oraz jezdni wschodniej pomiędzy ulicami Lotniczą a Lubelską. Widać już poza tym zarys powiększonego ronda Popiełuszki. Obok pobliskiego fragmentu ulicy Żółkiewskiego trwa budowa kanału deszczowego. Na ukończeniu są prace związane z przebudową wodociągu. Rozpoczęła się rozbiórka dawnej jezdni od ulicy Holszańskiej do Kozienickiej. Przy ulicy Zwolińskiego budowane są nowe nasypy pod przyszłe jezdnie.

Firmy Budromost-Starachowice i Mosty-Łódź, które pracują przy inwestycji mają czas na zakończenie budowy w całości do 30 września 2020 roku.

kat

Fot. MZDiK Radom

Tags

Dodaj komentarz