• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Na zdrowie!

14 czerwca 2007
Badania zapobiegające cukrzycy można było dziś bezpłatnie wykonać na radomskim deptaku. Przed namiotem Poradni Diabetologicznej Servier cały czas ustawiały się długie kolejki pacjentów. Ustawiały się kolejki


- Za darmo się zbadać zawsze można – mówią zgodnie czekające w kolejce panie. Mieszkańcy Radomia i okolic mogli wykonać niezbędne badania wykrywające cykrzycę typu 2. - Wszystkie osoby, które dziś przyszły do nas, mogą zmierzyć ciśnienie tętnicze, stężenie cholesterolu i glukozy we krwi – tłumaczy czuwający nad sprawnym przebiegiem badań Marcin.

Badnia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W kolejce czekali głównie ludzie starsi – Córka mi powiedziała o badaniach i namówiła mnie, żebym przyszła. Szybko idzie kolejka, więc poczekam. Mam nadzieję, że to tylko będzie formalność i okaże się, że jestem zdrowa – mówi pan Maria.

W objazdowej poradni można było również zasięgnąć porady lekarza, obejrzeć film o cukrzycy i jej następstwach oraz dostać fachowe ulotki i informatory propagujące akcję prozdrowotną.