Na zdrowie!

14 czerwca 2007
Badania zapobiegające cukrzycy można było dziś bezpłatnie wykonać na radomskim deptaku. Przed namiotem Poradni Diabetologicznej Servier cały czas ustawiały się długie kolejki pacjentów. Ustawiały się kolejki


- Za darmo się zbadać zawsze można – mówią zgodnie czekające w kolejce panie. Mieszkańcy Radomia i okolic mogli wykonać niezbędne badania wykrywające cykrzycę typu 2. - Wszystkie osoby, które dziś przyszły do nas, mogą zmierzyć ciśnienie tętnicze, stężenie cholesterolu i glukozy we krwi – tłumaczy czuwający nad sprawnym przebiegiem badań Marcin.

Badnia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W kolejce czekali głównie ludzie starsi – Córka mi powiedziała o badaniach i namówiła mnie, żebym przyszła. Szybko idzie kolejka, więc poczekam. Mam nadzieję, że to tylko będzie formalność i okaże się, że jestem zdrowa – mówi pan Maria.

W objazdowej poradni można było również zasięgnąć porady lekarza, obejrzeć film o cukrzycy i jej następstwach oraz dostać fachowe ulotki i informatory propagujące akcję prozdrowotną.