Nabór do szkół ponapodstawowych. W „Elektroniku” trzech kandydatów na jedno miejsce

16 lipca 2021

Wśród liceów największym powodzeniem cieszy się „Chałubiński” i „Czachowski”, a techników „Elektronik” i ZST. Wyniki rekrutacji do radomskich szkół ponadpodstawowych poznamy w przyszłym tygodniu. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych placówek zostaną opublikowane 22 lipca.

 

Wśród liceów najwięcej chętnych ma "Chałubiński" (fot. www.chalubinski.edu.pl)

 

Jak informuje biuro prasowe urzędu miejskiego, komplet dokumentów do szkół złożyło łącznie 3 319 absolwentów podstawówek, spośród których 1 773 chce się uczyć w liceum ogólnokształcącym, 1259 - w technikum i 287 osób - w szkole branżowej I stopnia.

Biorąc pod uwagę pierwszą preferencję, najwięcej kandydatów na jedno miejsce mają Licea Ogólnokształcące: im. Tytusa Chałubińskiego (1,52), Dionizego Czachowskiego (1,43) i Stanisława Staszica (1,41).

Wśród techników największą popularnością cieszy się oferta Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Technicznych, w szczególności oddziały kształcące przyszłych programistów i informatyków. W „Elektroniku” o jedno miejsce w klasie o specjalności technik programista ubiega się trzech kandydatów.

Więcej kandydatów niż miejsc – biorąc pod uwagę pierwszy wybór -  jest też w liceach im. Mikołaja Kopernika oraz im. Marii Konopnickiej.

kat, bdb

 

Tags