Nagroda za odwagę

20 września 2007
Dwoje policjantów dostało nagrody za uratowanie życia mieszkance Iłży. Post. Monika Wrzesień i sierż. Paweł Pastuszka wykazali się refleksem i odwagą. Policjanci zostali nagrodzeni


W minioną niedzielę rano oficer dyżurny komisariatu policji w Iłży otrzymał od wędkarzy zgłoszenie, że na pomoście przeznaczonym do łowienia ryb siedzi starsza kobieta i lamentuje. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol. - Gdy policjanci przyjechali na miejsce, wędkarze wskazali miejsce, gdzie siedzi kobieta. Ta jednak nagle wskoczyła do wody. Funkcjonariusze pobiegli w to miejsce i natychmiast wskoczyli do wody. Teren był grząski i zamulony. W wodzie zanurzyli się na głębokość około półtora metra i wyciągnęli kobietę na kładkę – relacjonuje rzecznik KMP w Radomiu Rafał Jeżak. 

Policjanci wezwali na miejsce pogotowie, które przewiozło 90-latkę do szpitala w Iłży.

Za tę postawę i udzielenie natychmiastowej pomocy Monika Wrzesień i Paweł Pastuszka otrzymali dziś nagrody pieniężne z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu.

Oboje nagrodzeni zgodzie twierdzą, że gdyby było trzeba, postąpiliby ponownie tak samo. - Myślę, że podobnie zachowałby się każdy, a zwłaszcza policjant. Taki zawód przecież wykonujemy - przekonuje Paweł Pastuszka. - Działaliśmy wspólnie. To był impuls, zrobiliśmy to bez najmniejszego wahania - dodaje Monika Wrzesień. Jak podkreślają, najwięcej trudności sprawiło im poruszanie sie w bagnistym terenie i wodzie, w której nie dało się pływać.